Як вигідно придбати житло на вторинному ринку

як вигідно придбати житло на вторинному ринку

Зібравши необхідну суму, майбутні новосели вирішують, як вкласти кошти з максимальною вигодою. Нерідко доходять висновку про доцільність придбання житла на вторинному ринку. Однак при цьому виникає проблема вибору такої квартири, яка влаштує в усіх відношеннях.

Якому типу житла надається перевага

Юристи попереджають про існування ризиків під час купівлі квартири або будинку. Щоб уникнути неприємностей юрист проводить доскональну перевірку об’єкта. Для цього з’ясовується юридична історія квартири. Не менш важливо ретельно зібрати всю інформацію. Якщо не дотриматися всіх необхідних формальностей, придбання дешевої квартири може обернутися серйозними проблемами. Професійна і ретельна юридична перевірка нерухомості перед купівлею, зроблена один раз, убезпечить вас у майбутньому від непередбачених обставин. А то бувають випадки, коли оголошуються прописані у вже вашій квартирі особи, про яких ви навіть і не здогадувалися.

Якщо не залишилося сумнівів щодо юридичної сторони угоди, варто вивчити якість квартири або будинку з урахуванням вимог покупців. За широкої пропозиції житла можна вибрати оптимальний варіант, керуючись найсуттєвішими факторами, наприклад, аналізують співвідношення ціни та якості.

Мінімальна вартість характерна для старих панельних будинків. Сталінки нерідко приваблюють своєрідною архітектурою. Цегляні споруди відрізняються добротністю, вони мають хорошу теплоізоляцію. У просторих приміщеннях – високі стелі, що створює додатковий комфорт. Покупці також розглядають варіанти купівлі будинків поліпшених панельних серій.

До нової “вторинки” належать панельні будинки поліпшеного планування, зведені після 2000 року. У них враховані вимоги безпеки, є консьєрж, можна не сумніватися щодо чистоти під’їзду. Привабливим фактором є також облагороджена прибудинкова територія. Комунікації не зношені, тому зводиться до мінімуму ймовірність аварійних ситуацій.

Що стосується придбання квартири в “хрущовці”, фахівці у сфері нерухомості висловлюють сумніви щодо цього варіанта. Насамперед варто врахувати, що якість житла не відповідає сучасним стандартам. А ціни на квартири цього типу досить високі.

Вибір роблять залежно від обставин. Якщо пріоритетним є проживання в певному районі, доводиться поступатися якістю квартири. Уподобання бувають продиктовані також планами щодо зміни внутрішнього простору житла. А рішення на користь новобудови нерідко приймають через зношеність систем і елементів, зокрема:

  • сантехніку;
  • труби;
  • електропроводку;
  • горища;
  • підвали і т.д.

Практичні люди зважують усі переваги та недоліки подібних придбань, перш ніж обрати певний тип квартири вторинного ринку. При цьому мають значення такі нюанси, які на перший погляд здаються незначними.

Беремо до уваги важливі обставини

Оцінка стану будинку або квартири починається з візуального огляду будови. Чимало корисної інформації отримують під час вивчення швів і стиків плит у панельних будинках. В інших випадках важливо мати об’єктивну оцінку стану цегляної кладки. Огляньте підсобні приміщення.

На користь придбання квартири свідчить наявність зовнішнього утеплення стін. При цьому не варто забувати: недолік верхніх поверхів “хрущовок” – плоский дах. На відміну від нього двосхила конструкція створює додатковий захист від можливого протікання і промерзання.

Багато занепокоєння доставляє мешканцям багатоповерхівок сусідство шахти ліфта, який постійно видає металевий брязкіт. Не забувають й іншу обставину: у кутовій квартирі зазвичай прохолодніше, ніж у сусідів. Не приваблює потенційних новоселів також підвищена вологість.

Завбачливі покупці поцікавляться тиском води в трубах. Під час ретельного огляду квартир вторинного ринку нерідко виявляють грибок, який завдає неприємностей. Тому зовсім не буде зайвим уважний огляд ванної кімнати. Суттєвою перевагою також є надійна електропроводка. Не будуть потрібні додаткові витрати за наявності нових вікон і бронедверей. Зіставивши рівень комфорту і ціни, роблять висновок про доцільність придбання квартири на вторинному ринку в Україні.

Наступний запис
Як виписати людину з квартири через суд
Попередній запис
Оскарження заповіту на квартиру в Києві
Подібні статті
Додати відгук
  • Рейтинг