Правильне закриття іпотеки: внесення останнього платежу та зняття обтяження

правильне закриття іпотеки: внесення останнього платежу та зняття обтяження

Закриття іпотеки передбачає здійснення низки заходів, що включають не тільки погашення останньої суми, а й зняття обмежень з об’єкта. Тільки після повного комплексу проведених дій покупець житла стає повноправним господарем.

Порядок погашення іпотеки за графіком

Після проведення всіх процедур з оформлення іпотечного кредиту власник об’єкта угоди отримує графік погашення. Документ містить відомості про те, коли і скільки вносити в погашення боргу. Банки пропонують здійснювати платежі рівними частками, щомісяця. Такий варіант є більш підходящим і для клієнта, оскільки дає змогу грамотно спланувати сімейний бюджет.

При виконанні зобов’язань з погашення строго за графіком іпотечний борг закривається таким чином:

  • позичальник вносить фінішний платіж, зазначений в останньому рядку графіка;
  • через кілька днів рахунок автоматично закривається (зазвичай через 45 днів).

Для впевненості у відсутності навіть найменшої суми заборгованості перед банком рекомендується звернутися в банк за відповідною довідкою. Також корисно в таких операціях залучати юриста з нерухомості з достатнім досвідом у таких справах. Тим паче, це зробити все одно доведеться, оскільки документ кредитора про повне погашення іпотеки знадобиться для зняття обмежень з об’єкта.

Закриття іпотеки: порядок внесення останнього внеску

За кілька днів до настання довгоочікуваної дати фінішного платежу за іпотекою позичальникові слід вжити низку заходів, спрямованих на отримання достовірної інформації щодо наявної заборгованості. Для цього звертаються до банку, що видав кредит, з письмовим клопотанням відповідного змісту. Усне звернення або отримання інформації телефоном також допустиме. Для визначення актуальної інформації за позичковим рахунком банк, як правило, видає виписку.

Після внесення платежу позичальнику слід забезпечити отримання документів від банку, що підтверджують погашення боргу, та заставну на об’єкт іпотеки. Останній документ знадобиться для реєстраційних дій щодо придбаної нерухомості. Якщо банк не видає заставну, то, найімовірніше, у позичальника залишилися непогашені зобов’язання.

Якщо в банку-кредиторі не передбачена автоматична процедура щодо закриття рахунку після надходження останньої суми, то клієнту доведеться оформити заяву з проханням закрити рахунок у зв’язку з виконанням зобов’язань.

Наступні дії після сплати останньої суми

Остаточним етапом закриття іпотеки є погашення запису в реєстрі нерухомості про обмеження. Тому одразу ж після отримання від банку документів про факт повернення боргу слід попрямувати до відділення Державного Реєстру.

Для проведення процедури зі зняття обтяження необхідно підготувати документи на власника об’єкта, на об’єкт і закінчені перед банком зобов’язання. Перелік паперів, необхідних до подання до реєструвального органу:

  • паспорт заявника;
  • оригінал листа на фірмовому бланку кредитора про погашення зобов’язань заявника;
  • заставна (якщо її не оформляли, то потрібно подати спільний лист банку і позичальника про зняття заставного обтяження з об’єкта);
  • довіреність на представника банку про те, що він уповноважений представляти сторону кредитора в питанні зняття обмежень;
  • папери, що підтверджують факт володіння об’єктом іпотеки: договір, виписка про власність;
  • заява про реєстрацію змін щодо об’єкта;
  • погашений квиток із держмита.

Реєстрація змін здійснюється в межах тижня. Після закінчення встановленого періоду заявник отримує виписку з оновленими даними.

Наступний запис
Іпотечні договори. Іпотечний кредит
Попередній запис
Нерухомість в кредит
Схожі записи
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.