Процедура купівлі-продажу будь-якого об’єкта нерухомості вважається дуже відповідальною і серйозною угодою, під час якої допущення помилок категорично заборонено. Якщо трапляються будь-які помилки або недбалість у діях, це в кінцевому підсумку може призвести до появи численних проблем.
Попередньо перед оформленням продажу квартири покупець повинен упевнитися в юриста в тому факті, чи значиться житло, яке продається, в Державному реєстрі речових прав на нерухомі об’єкти нерухомості. Перед укладенням і підписанням договору купівлі-продажу квартири сторони оформляють і завіряють своїми підписами попередні угоди.
За чинним законодавством України ця дія не є обов’язковою, але, як показує практика, більшість людей на сьогодні віддають перевагу всім обумовленим нюансам угоди купівлі-продажу, фіксуючи їх в попередньому договорі. У зв’язку з тим, що продавцю необхідно небагато часу для збору повного пакета документації, а покупцеві – з метою збору всієї суми грошових коштів, ці сторони можуть підписати такі види угод:
- Попередній договір купівлі-продажу.
- Договір завдатку.
- Договір про наміри.
Зазначений завдаток у разі відмови угоди з будь-яких причин не повертається. Під час оформлення основного договору прописуються всі обговорювані деталі між сторонами, до основних з яких належать:
- загальна вартість квартири;
- термін підписання договору;
- детальні дії сторін при розірванні договору.
Додаткова інформація
Для того щоб зменшити суму податку за куплену нерухомість, деякі покупці навмисно занижують загальну вартість житла, але за юридичними канонами цього робити не рекомендується. Тому що в разі виникнення будь-яких судових розглядів, довести фактично перераховану суму продавцю за квартиру буде практично неможливо. Кожна угода, що здійснюється, повинна здійснюватися в чіткій відповідності до чинних законних рамок.
Підписується основний договір тільки після доконаного факту зарахування повної суми, обумовленої в договорі, на рахунок продавця. Потім майбутній власник квартири отримує на руки підписаний оригінал договору, відповідну виписку з єдиного державного реєстру і готовий технічний паспорт на квартиру, а продавець – нотаріально-завірену копію договору. Якщо одна зі сторін або обидві сторони мають подружжя, то необхідна їхня особиста присутність або дозвільний документ від них на вчинення правочину, завірений у нотаріальній конторі.