Як правильно проводити огляд квартири перед купівлею? Поради фахівця

огляд квартири перед купівлею

Огляд квартири перед купівлею – один з найважливіших моментів у здійсненні угоди на первинному або вторинному ринку нерухомості. Уважний аналіз приміщення дасть змогу виявити наявність будь-яких проблем, що впливають на вартість квартири, яку продають: від обірваних шпалер до поточного крана.

Огляд квартири: найважливіше

Не тільки сама квартира впливає на благополучність проживання в ній, також мають значення район і сусіди. Тому перед вибором квартири необхідно звертати увагу на:

1. Стан прибудинкової території. Гарний двір із газонами й акуратно викладеною тротуарною плиткою свідчить про те, що про будинок піклуються. У хороших будинках у дворах оформлено дитячий ігровий майданчик, є розмітка для прибудинкового паркування, висаджено квіти і дерева, акуратно підстрижено газон. У будинках, де немає голови, або де жителю і голові немає діла до стану їхнього будинку, двори зазвичай занедбані, спостерігаються радянські гойдалки і пісочниці.

2. Стан під’їзду. За цим фактором можна визначити, які люди будуть з вами сусідити. У будинках із пристойними мешканцями під’їзди зазвичай акуратно прибрані, в решті випадків під’їзди можуть бути практично зруйновані: від розписаних стін до сколотих під’їздів. Можна звернути увагу і на двері сусідів: ці люди після купівлі будуть завжди поруч, тому важливо, щоб це були пристойні громадяни. Обов’язково варто перевірити ліфт, особливо актуально це для людей, які проживають на верхніх поверхах. Під час огляду ліфта важливими аспектами стануть його працездатність і зовнішній стан.

Після вивчення будинку, в якому розташовується житлоплоща, що купується, можна перейти до огляду самої квартири.

Огляд квартири: на що звернути увагу?

Низька ціна або просто гарна пропозиція може так запаморочити голову, що на огляді квартири покупець просто буде не в змозі помітити будь-які проблеми. Але огляд – найважливіший момент у виборі квартири, тому тут потрібно бути як ніколи уважним. Потрібно звернути увагу на:
  • перепланування;
  • зовнішній вигляд з вікна;
  • пластикові вікна;
  • товщину стін;
  • сантехніку;
  • оздоблення.

Тепер розглянемо все по порядку і конкретно за кожним пунктом. Критерії оцінки та огляду підходять для купівлі квартири в новобудові і в житловому будинку. Принципи однакові.

Щоб зробити у квартирі будь-яке перепланування, потрібно обов’язково його погодити з державними органами. Процедура узгодження дуже тривала і вимагає матеріальних вкладень, тому власники часто проводять необхідну перебудову в обхід узгодження. Такі перепланування можуть бути заборонені, наприклад, через порушення несучої конструкції. Тому під час огляду квартири необхідно попросити у продавця план з експлікацією, де розписано чіткий план приміщення з останніми внесеними змінами. Якщо перепланування не узаконено, на плані це обов’язково відобразиться.

Для багатьох важливим моментом є вид з вікон. Зверніть увагу, який вид відкривається з обраної квартири: симпатичний двір чи промислова зона? Можливо, покупець зможе знизити ціну через відсутність гарного виду з вікна.

Вікна із пластику мають свій термін служби, тому не потрібно соромитися запитувати, коли були вставлені вікна в цій квартирі. Переконатися в справності вікон можна, просто відчинивши і закривши одне (або кожне) з них. Подивіться уважно на поверхню укосів (стіни біля вікон). Вони мають бути сухими. Вологість і плями свідчать про погану ізоляцію.

Товщину стін перевіряють простим простукуванням кулаком.

Обов’язково під час огляду приміщення перевірити всю сантехніку і труби на предмет протікання і несправностей. Важливо робити не тільки візуальний зовнішній огляд, а й перевіряти все на працездатність. Відкрийте крани у ванній, злийте воду в унітазі, подивіться, як працює душ тощо.

Благополучний стан оздоблення – запорука економії ваших грошей. Найчастіше всі недоліки квартири ховаються по кутах. Тому можна підняти килими в кутах, подивитися стан підлогового покриття, оглянути шпалери по периметру на наявність обривів і слідів цвілі.

Після огляду квартири і твердого рішення зробити покупку, бажано перевірити забудовника, або продавця на рівень можливих ризиків. Юристи центру PROVERKA.COM.UA мають багаторічний досвід у подібних угодах і допоможуть безпечно придбати житло.

Якщо виникає якась невпевненість у своєму виборі, завжди можна домовитися про повторний огляд. Не варто соромитися турбувати продавців, адже купівля квартири – це величезні вкладення, які, можливо, супроводжуватимуть вас багато років.

Наступний запис
Ризики під час покупки квартири в Україні
Попередній запис
Види договорів під час купівлі-продажу квартири в Україні
Подібні статті
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.