Вибір приміщення під магазин в оренду впливає на результати подальшої діяльності підприємця. Якщо ви знайдете правильне приміщення, що відповідає певним вимогам бізнесу, зможете організувати ефективну торгівлю. Що потрібно врахувати в процесі вибору? Які документи вивчити? Де знайти варіанти? Розповімо про все по порядку.
Оренда приміщення під магазин: основні принципи вибору
Перш ніж оформляти оренду, необхідно визначитися, яким товаром, у якому обсязі ви торгуватимете. Виходячи з цього, розраховується метраж приміщення. Наприклад, для відкриття магазину взуття, одежного бутіка або відділу косметики вам підійдуть великі торгові центри з якірними орендарями. Якщо ви плануєте продавати продукти харчування, то слід шукати приміщення в стріт-ритейлі. Попередньо, звісно, зареєструйте ТзОВ, або приватного підприємця.
Вибір площі приміщення під оренду впливає на рентабельність бізнесу. Якщо ви знайдете приміщення меншої площі, ніж вам необхідно, то магазин буде набитий речами, а покупцям буде складно переміщатися вузькими рядами. Якщо ви підберете занадто велике приміщення, то будете багато переплачувати за оренду. Також слід усвідомлювати, що до такого виду угод краще залучити фахівця. Досвідчений юрист з нерухомості у цій справі буде найкращим помічником.
Щоб уникнути помилок, уважно оцініть товарні запаси та перспективи свого бізнесу. Подумайте про збільшення асортименту в найближчі 1-2 роки. Приймайте рішення на підставі об’єктивних розрахунків. Орендна плата не повинна перевищувати 15-25% від вашої виручки. При аналізі вартості квадратних метрів враховуйте цей параметр.
Де знайти приміщення?
Приміщення під магазин в оренду можна шукати за спеціалізованими базами даних, газетними та інтернет-оголошеннями. При перегляді реклами враховуйте, що зазначена ціна – це мінімальна основа. Найчастіше, орендодавці ставлять в оголошеннях ціну за найменшу площу (блок), щоб привернути увагу клієнтів. Приміщення, розташоване у вдалому місці, коштуватиме на порядок дорожче. У деяких випадках краще купити приміщення під магазин і отримати право власності назавжди.
Ви можете найняти агента для пошуку, але врахуйте, що він візьме за свої послуги комісію в розмірі 10-30%. Краще спробувати самостійний пошук або звернутися до агентств із проханням надіслати всі пропозиції, за якими вони працюють без комісії.
Які документи перевірити?
Вибравши відповідне приміщення, ви повинні запросити документи в орендодавця. Пакет має містити в собі:
- Проєкт договору оренди.
- Свідоцтво про власність та інші документи на приміщення.
- Документи на орендодавця.
Звірте дані, зазначені у свідоцтві юрособи та договорі. Вони мають повністю збігатися. Вивчіть договір, щоб визначити, наскільки вам підходять запропоновані умови оренди. Переконайтеся, що в договорі немає пункту про те, що орендодавець може піднімати ставку за оренду необмежену кількість разів протягом року.
Після вибору приміщення, вивчення документів і підписання договору можна розпочинати оздоблення приміщення і підготовку до відкриття магазину.
Як бачимо, оренда приміщення під магазин – це досить трудомісткий і відповідальний процес. Але якщо серйозно підготуватися, вивчити необхідну інформацію і підключити відповідних фахівців, то можна весь успішно вирішити це завдання.
Стаття на тему: оренда приміщень під магазин Львів, Тернопіль, Івано-Франківськ, Луцьк, Чернівці, Київ.