Як зняти квартиру без посередників, щоб Вас не обманули

як зняти квартиру

Нам часто ставлять запитання – як зняти квартиру без посередників правильно і безпечно. Як краще орендувати квартиру – самостійно чи звернутися до ріелтора.

Які бувають види шахрайства під час оренди квартир і як зняти квартиру подобово або помісячно. Ми постаралися описати всі важливі моменти і розповісти, як потрібно знімати квартиру.

Оренда квартир – дуже важлива сфера, тому що стикаються з нею практично всі люди у своєму житті. Хтось знімає квартири подобово в іншому місті під час відпочинку, хтось орендує квартиру щомісяця для тривалого проживання, поки не назбирає гроші на купівлю своєї нерухомості.

У будь-якому разі ви маєте знати, як це зробити правильно і не бути ошуканим шахраями. Ми розповімо всю найважливішу інформацію про те, як винайняти квартиру безпечно, швидко, економно і дамо вам 10 порад щодо оренди.

Як зняти квартиру в оренду

Короткий алгоритм дій для того, щоб зняти квартиру в оренду:

  1. Визначтеся з районом, кількістю кімнат і вартістю;
  2. Почніть пошук на сайтах нерухомості та через друзів;
  3. Перегляньте кілька варіантів квартир і порівняйте їх;
  4. Перевірте документи господаря на квартиру і паспорт;
  5. Обговоріть із господарем деталі оренди та всі важливі питання;
  6. Підпишіть договір з умовами і точною вартістю;
  7. Перевезіть речі.

Це короткий перелік того, що потрібно зробити, щоб зняти квартиру. Тепер про всі пункти по порядку.

Найважливіше під час оренди квартири

На цьому ринку досить багато шахраїв та аферистів. Це може бути ріелтор, інформаційне агентство або сам власник квартири. Обдурити може будь-яка людина, тому дуже важливо проявляти обережність і все перевіряти перед передачею грошей.

Перевіряйте тих, кому ви платите гроші. Шукайте відгуки чи надійна фірма і скільки вона існує. Якщо ж ви вирішили зняти квартиру через ріелтора, то гроші він може отримати тільки після підписання договору з господарем і в його присутності.

Перевірити документи господаря

Ви маєте перевірити документи господаря на квартиру, перевірити його особу за паспортом і упевнитися, що документи не фальшиві. Випадків із фальшивими документами досить багато. Тут найкраще працює інтуїція і зіставлення деталей.

Потрібно аналізувати й оцінювати ризики. Підписувати договір можна тільки з господарем квартири. Відео з порадами: як зняти квартиру швидко за тиждень.

Про всі види шахрайства ми розповімо далі в матеріалі. А зараз почнемо з пошуку.

Якою має бути квартира для оренди

Пошук квартири для оренди – це досить довге і трудомістке заняття. Визначте спочатку для себе, яку квартиру ви хотіли б зняти. Де вона має знаходитися, в якому районі або в квадраті яких вулиць, кварталів.

Можливо, район вашого майбутнього проживання має бути недалеко від місця роботи, навчання, проживання батьків, школи для ваших дітей або дитячого садка.

Район розташування – найсуттєвіший критерій, який впливає на вартість оренди. Прорахуйте, що вам буде вигідніше – винаймати квартиру в спальному районі та їздити на роботу чи винаймати квартиру біля роботи та ходити пішки. Можливо, економія грошей і часу на дорогу виявиться вигіднішою, ніж невелика переплата до вартості оренди.

Що має бути в квартирі для оренди

Потрібно визначитися, чи потрібна вам квартира з ремонтом або просто в житловому стані. З меблями чи у вас є свої меблі і ви їх можете перевезти. Що б ви хотіли мати з побутової техніки: холодильник, бойлер, кондиціонер, пральну машину, телевізор, або можна обійтися і без цього.

Усі ці моменти впливають на вартість оренди. Орендувати квартиру без меблів і техніки буде значно дешевше, ніж повністю обставлену і з гарним ремонтом.

Навіть мікрохвильовка у квартирі вже незначно, але впливає на вартість оренди. Визначте для себе верхню межу ціни, яку ви готові будете щомісяця оплачувати, і приступайте до пошуку.

Як зняти квартиру – місця пошуку

Найпростіше шукати квартиру на найпопулярніших і найвідвідуваніших сайтах. Наприклад, ОЛХ, всіляких сайтах нерухомості, місцевих форумах і у відповідних групах соціальних мереж Фейсбук та Інстаграм, Телеграм.

Але більшість оголошень, які ви там знайдете, будуть від маклерів і посередників. Вони навмисно розміщують на всіх інформаційних ресурсах сотні оголошень про квартири, що нібито здаються.

Навіть якщо в оголошенні буде вказано, що квартира здається без комісії або від господаря, то не факт, що це відповідає дійсності. Ставте сортування – пропозиції від власників, без посередників, від господаря або своя. Так ви з більшою ймовірністю будете потрапляти на власників квартир.

Оголошення в газетах з оренди житла

Якщо за оголошеннями в інтернеті є якийсь мінімальний шанс знайти квартиру безпосередньо від господаря і без посередників, то в газетах таких оголошень майже немає.

Річ у тім, що з моменту розміщення оголошення до моменту його публікації в газети проходить кілька днів. За ці дні, навіть якщо була квартира від господаря, то вона напевно вже здалася через інтернет.

Основна маса оголошень у газетах – це реклама неіснуючих квартир від посередників. Вони розміщують десятки оголошень з метою роздобути потенційного орендаря, запропонувати йому якісь інші свої варіанти квартир і взяти за це комісію.

переїзд на нову квартиру

Оголошення з оренди на стовпах, парадних, зупинках

Такі оголошення поступово втрачають свою популярність, але вони все ж є. Двірники щоранку обривають це сміття, а ріелтори ходять і далі розклеюють.

Оголошення про оренду квартири в друкованому вигляді на звичайному стовпі або в пішохідному переході практично не дадуть вам результату під час пошуку квартири, але іноді ними все ще користуються.

Буває, що сам орендодавець розміщує таке оголошення у своєму районі недалеко від квартири, яку хоче здати. Але відсотків 95 оголошень будуть від посередників і шахраїв.

Вони наклеюють оголошення з неіснуючою квартирою за дешевою вартістю для залучення клієнтів. Далі, коли зателефонує орендар, ріелтор зможе запропонувати йому наявні варіанти за вищою вартістю і заробити 50% комісійних.

Сарафанне радіо під час знімання житла в оренду

Можна знайти квартиру через друзів, знайомих, родичів. Запитайте у бабусь біля під’їзду, консьєржів, двірників, охоронців. Це досить дієвий метод пошуку квартири.

Досить часто люди починають шукати квартиру на сайтах і через посередників, а знаходять підходящий варіант саме за сарафанним радіо через знайомих і друзів.

Додайте своє оголошення про оренду

Додайте пост у соціальній мережі і можливо хтось напише вам, що його знайомі здають квартиру. Це найбільш імовірний варіант пошуку квартири без посередників. Можна розмістити оголошення на форумі або в групі про те, що ви хочете зняти квартиру.

Потрібно вказати район міста, хто буде проживати, ціну, яку ви готові заплатити і на який термін потрібна квартира. Можливо, вам зателефонує сам господар. Але ймовірність невелика.

Дзвонитимуть здебільшого ріелтори і пропонуватимуть свої варіанти за 50% комісійних. Тільки вони постійно моніторять усі групи та сайти з нерухомості.

Господар квартири розмістить 1 оголошення на ОЛХ або місцевому форумі і йому буде цього достатньо, щоб здати квартиру в найкоротший термін.

Який варіант пошуку квартири кращий

Незважаючи на те, що дуже важко буває пробитися крізь усе інформаційне сміття, яке розкидають шахраї та рієлтори, кожен із перелічених вище варіантів пошуку квартири може мати успіх.

Потрібно використовувати всі можливі варіанти. Найімовірніший спосіб – це сайти в інтернеті з сортуванням без посередників і рекомендації друзів.

Можливо, ваші друзі, родичі або знайомі теж винаймали колись житло й у них залишилися адреси та контакти орендодавців. Може хтось якраз зараз з’їжджає з квартири і готовий передати її вам. Це теж можна взяти на озброєння.

Можливо, сусіди ваших знайомих захочуть здати житло і ви про це дізнаєтеся. Потрібно використовувати всі наявні варіанти пошуку квартири і тоді на вас чекає успіх. Просто запитуйте всіх, з ким спілкуєтеся. На роботі, на навчанні, через родичів і знайомих. Так через деякий час і знаходяться зазвичай квартири.

Відео як винайняти квартиру

Хлопець досить зрозуміло розповідає про особистий досвід як винаймає квартири в різних містах. Його досвід досить корисний. Автор відео з Росії, але в Україні повністю ідентична ситуація і ті ж самі виверти шахраїв і ріелторів. Радимо відео до перегляду:

Як ріелтор знаходить квартиру для здачі

Чому в ріелтора є база квартир, а ви не можете знайти квартиру від господаря? Все дуже просто. Ріелтор шукає і знаходить оголошення від господарів швидше за вас.

Після цього посередники тиражують однакове оголошення десятками штук і блокують оголошення власника. Якщо на олх натиснути 10 разів поскаржитися, то оголошення господаря йде на перевірку і видаляється з сайту.

У підсумку виходить, що квартир від господарів немає, а тільки одні пропозиції посередників. Навіть якщо оголошення господаря не видалилося, то воно все одно йде в пошуку далеко за межі першої сторінки і ви туди просто не доходите.

Читайте детальніше в статті, Що таке оренда житла, орендодавець, орендар.

Що ріелтор знає про квартиру

Здебільшого нічого. Бо він просто скопіював фотографії та підставив до опису свій номер телефону. Ріелтори нічого не перевіряють і не гарантують. Більшість посередників ніколи не були у квартирі, яку пропонують.

Вони не можуть виразно пояснити, наприклад, які у квартирі меблі і коли був ремонт. Куди виходять вікна, чи є в будинку консьєрж, яка є побутова техніка і в якому вона стані.

Хто здає квартиру, чи є орендодавець власником цієї квартири, на який термін здається квартира і на яких умовах. Вони часом навіть не знають адреси квартири і на всі ваші запитання відповідають, що їм потрібно зв’язатися з господарем, уточнити деталі, а пізніше вони вам зателефонують.

Вся їхня робота зводиться до того, щоб підставити свій номер телефону і приймати дзвінки.

Як працюють посередники з оренди квартир

Зателефонувавши за вказаним у рекламному оголошенні номером телефону, ви почуєте, що здає квартиру посередник і він хоче 50% комісійних. Вони можуть називати себе: представник господаря, брат, друг або сусід господаря. Але зводиться все до того, що за його послугу ви маєте заплатити, а без цього зняти не вийде. Але це не зовсім так.

Завдяки нашій статті ми сподіваємося, що ви зможете зняти квартиру самостійно і без посередників. Ми в цьому абсолютно впевнені, тому що це не так складно, як здається, просто потрібен час і везіння.

Оголошення приманки під час оренди квартир

У більшості випадків, якщо ви зателефонуєте за вказаним телефоном, вам скажуть, що цю конкретну квартиру вже здано і запропонують інші варіанти. Насправді такої квартири і не було.

Це так звані оголошення-приманки, які розміщуються тільки для того, щоб роздобути номер телефону потенційного орендаря.

Після цього вам через деякий час зателефонують і запропонують іншу квартиру. Ця квартира може абсолютно не відповідати вашим вимогам за загальним станом, наповненням меблями, технікою, місцем розташування, а також буде дорожчою за ту, через яку ви зателефонували.

На ваші заперечення вам дадуть відповідь, що квартири сьогодні подорожчали, недорогих варіантів немає зовсім і ніколи не буде. Взагалі немає жодних варіантів, окрім того, що вам пропонують, і це остання і найкраща квартира в цьому районі, а якщо ви відмовитеся, то і цю квартиру знімуть інші, а ви залишитеся на вулиці.

Це методи психологічної маніпуляції, якими ріелтори з оренди володіють дуже добре. Усе це обман і виверти посередників. У них усі зусилля спрямовані на те, щоб змусити вас заплатити за непотрібні й нав’язані вам послуги.

Як знайти квартиру для оренди без посередників

Щоб знайти квартиру без посередників і від господаря, потрібно просто краще і швидше шукати. Посередники користуються тими ж самими сайтами що й ви, тому потрібно просто бути першим. Хороші квартири здаються за 1 день.

Це означає, що пошук квартири ви маєте починати з самого ранку, переглядаючи нові пропозиції. Якщо квартира підходить, то потрібно відразу домовлятися про перегляд і їхати дивитися.

Ви маєте знаходити квартири швидше за посередників, тільки так ви зможете отримати пропозицію з перших рук і вибрати найкращу квартиру за привабливішою ціною.

Винайняти квартиру потрібно багатьом, але виграє в цих перегонах тільки найшвидший. Всі інші шукають квартиру місяцями. В оренді дуже важлива швидкість і удача.

Чи є у ріелторів ексклюзивні пропозиції

Є думка, що у ріелторів є якась ексклюзивна база квартир, яких немає в загальному доступі. Це частково міф і частково правда. Суть у тому, що відсотків 90 власників розміщують своє оголошення самостійно і чекають на дзвінки, просто ріелтори перехоплюють ці пропозиції та засмічують майданчики оголошеннями-приманками.

Відсотків 10 квартир дійсно може бути тільки в ріелторів. До них можуть звертатися орендодавці, які з ними особисто знайомі і просто не хочуть самостійно приймати дзвінки. Кількість таких людей не значна.

В оренді квартир посереднику платить квартиронаймач, тому для господаря не має значення, як до нього прийде клієнт. У будь-якому разі, ви можете почати пошук квартири для винаймання без посередників, і якщо зовсім нічого не вийде знайти за довгий час, то можна звернутися до ріелтора.

Як зняти квартиру подобово, на сутки

Знайти і зняти квартиру в оренду подобово набагато простіше, ніж на тривалий термін. Багато оголошень про свої квартири розміщують самі господарі. Таких оголошень більше, ніж у разі тривалої оренди, і знайти варіант без посередника простіше.

Це свого роду бізнес і спосіб заробітку. Часто цим займаються самі ріелтори, орендуючи квартиру помісячно і здаючи подобово клієнтам. Комісію в такому разі вони зазвичай не беруть – вона вже закладена у вартості проживання.

Особливо багато з’являється пропозицій у літній сезон, коли ціни на подобову оренду збільшуються. Багато оголошень виставляють у соціальних мережах і на ОЛХ.

Можна використовувати AirBnB, але через комісію сервісу ціна буде на 15% дорожчою. Краще знайти квартиру від господаря і самому про все домовитися. Це буде і дешевше, і надійніше. Рекомендації точнісінько такі самі, як і в разі помісячної оренди.

Як зняти квартиру безпечно

Почастішали випадки шахрайства під час здавання квартир. Тут потрібно бути гранично уважним. Перша ознака того, що квартиру пропонує шахрай – це низька ціна. Вона буде нижчою за ринкову. Друга ознака – коли здати квартиру хоче представник господаря, а не сам власник.

Деякі люди, особливо приїжджі, які не орієнтуються в цінах на оренду квартир, можуть легко потрапити на гачок до шахрая. Далі справа техніки. Вам можуть запропонувати перерахувати аванс або передоплату на банківську картку або в інший спосіб постаратися виманити у вас гроші.

Легенди можуть бути різні. Наприклад, господар перебуває в іншому місті або за кордоном і приїхати не може. Або є дуже багато охочих зняти недорогу квартиру, тому її покажуть і здадуть тому, хто першим внесе передоплату.

Іноді шахраї можуть зняти квартиру на кілька діб, а потім перездають її одночасно кільком людям на тривалий термін і отримують гроші за перший місяць і заставу.

Існують й інші види обману під час здавання в оренду квартир. Вони постійно видозмінюються, тому завжди будьте уважні. Оцінюйте, чи справді документи справжні і чи справді перед вами господар.

Поради, як зняти квартиру безпечно:

  • Ніколи не платіть гроші наперед, не перераховуйте нікому нічого на картку. Ніяких авансів або передоплати до перегляду квартири.
  • Якщо вам показали квартиру і вона вам підійшла за всіма параметрами, то уточніть ще раз умови оренди та оплати, щоб виключити непорозуміння.
  • Переконайтеся, що квартиру здає господар. Для цього потрібно попросити показати документи на квартиру, паспорт або інший документ, що засвідчує особу. Квитанції та рахунки про оплату комунальних послуг теж можуть допомогти в ідентифікації господаря квартири.
  • Якщо квартиру здає представник господаря, то він має підтвердити свої повноваження довіреністю від господаря, завіреною нотаріусом. Тільки в цьому разі ви можете розглядати оренду через представника.

Краще підстрахуватися і поговорити із сусідами. Від них ви дізнаєтеся багато цікавого про самого господаря і про його квартиру.

Як винайняти квартиру через агентство і не бути обдуреним ріелтором

Найголовніше – оплата послуг посередника тільки після підписання договору з господарем квартири. Якщо вам пропонують дати гроші наперед або купити базу квартир, то це обман і шахрайство. З ріелтором ви маєте попередньо обговорити всі умови співпраці та вартість його послуг.

Зазвичай під час знімання житла помісячно ріелтори просять 50-100% від вартості місяця проживання. Залежить від ціни квартири за місяць. Якщо ви хочете зняти кімнату або маленьку квартиру, то ріелтор просить 100%.

Якщо це повноцінна квартира на 1-2 кімнати, то зазвичай 50%. Ці витрати потрібно одразу закладати в загальну вартість оренди разом із заставною сумою.

При пропозиції купити базу квартир або заплатити перед переглядом квартири можете відразу розвертатися і йти. У 99% випадків це закінчиться втратою грошей. Гроші передавати потрібно тільки господареві житла.

Як винайняти квартиру на тривалий термін

Якщо ви хочете винайняти квартиру і проживати в ній тривалий час – поцікавтеся у господаря з приводу його подальших планів. Чи не збирається він цю квартиру найближчим часом продавати, чи не приїдуть у цю квартиру жити його родичі або він сам.

Якщо відповіді на поставлені запитання будуть розмитими і нечіткими, то зробіть висновок, що господар сам не знає точно, що робитиме з квартирою в майбутньому.

У цьому разі, можливо, краще шукати інший варіант. Навіть якщо ви укладете договір оренди в письмовій формі із зазначенням термінів проживання, це не допоможе в разі продажу квартири або інших не залежних від вас подій. За законом вас мають попередити заздалегідь, але не всі господарі дотримуються цих правил.

Як зняти квартиру без обману

Зателефонувавши, потрібно відразу поцікавитися, з ким ви розмовляєте. Якщо людина представилася господарем, запитайте його ім’я й уточніть усі умови оренди цієї квартири.

Потрібно уточнити розмір заставної суми і щомісячного платежу. Які комунальні послуги крім орендної плати потрібно оплачувати та їхній розмір.

Ще раз уточніть місце розташування квартири. Запитайте про внутрішнє наповнення, які у квартирі є меблі, техніка і в якому вона стані. Домовтеся про перегляд квартири у зручний для вас час.

Огляд квартири під час оренди

Приїхавши на показ квартири, уважно все огляньте. Якщо квартира вам сподобалася, ціна, умови оплати та терміни оренди вам підходять – попросіть показати документи на квартиру та паспорт господаря. Ви маєте переконатися, що ця людина дійсно є власником житла.

Попросіть квитанції про оплату комунальних послуг – там зазвичай вказується ім’я власника квартири. Це дуже хороша непряма ознака, що перед вами власник житла.

Якщо перед вами представник, то потрібно узгодити ваше вселення у квартиру безпосередньо з власником житла. Представник господаря під час укладення договору оренди повинен мати довіреність, у якій прописані його повноваження.

Для підстраховки можна поговорити з сусідами або з консьєржем у будинку. Ці люди зазвичай дуже багато знають і зможуть вам розповісти всю історію цієї квартири.

Звичайно, орендодавцю може не сподобатися ваша допитливість. Але якщо є хоча б найменші сумніви з приводу квартири або її господарів, то чинити потрібно саме так. Краще поговорити з сусідами і бабусями біля під’їзду, ніж віддати гроші шахраям і втратити всю суму.

Документи можуть бути фальшивими, а люди перед вами – шахраями. Якщо є сумніви, то відразу викреслюйте квартиру зі списку і вирушайте дивитися наступну пропозицію.

огляд квартири

Види шахрайства під час оренди квартир

Способів шахрайства дуже багато. Шахраї діють нахабно і відкрито. Користуючись довірливістю простих людей, вони можуть обдурити вас найжорсткішим чином. З кожним днем з’являються нові, більш продумані та зухвалі способи обману під час оренди квартир. Які бувають види шахрайства:

  • Шахраї можуть вам здати квартиру, яку вони самі зняли на кілька діб. Вони здадуть її не тільки вам, а й ще десяткам людей перед тим, як зникнути. Шахраї беруть оплату і кажуть, що вселитися ви зможете тільки через кілька днів. Ці дні їм потрібні нібито для того, щоб вивезти свої речі або, наприклад, частину меблів. Насправді за ці кілька днів вони здадуть квартиру ще сотні людей і зникнуть.
  • За оголошенням в інтернеті шахраї пропонують красиву і недорогу квартиру з умовою внесення передоплати на картку за її показ або резерв за вами. При цьому скажуть телефоном, що перебувають в іншому місті або за кордоном і не можуть приїхати без вашої передоплати. Після переказу грошей аферисти зникають.
  • Шахраї можуть вам запропонувати надати інформаційні послуги та підібрати для вас варіанти квартир за вашими вимогами і недорогою ціною. Обов’язково попросять гроші наперед. Для такого виду шахрайства вони можуть зняти дорогий офіс і повісити на дверях табличку з назвою контори і розпорядком дня. Взявши передоплату з кількох десятків, а іноді навіть сотень довірливих квартирантів, вони зникають і відкривають таке саме агентство, але вже з іншою назвою і за іншою адресою.
  • Господар квартири може здати житло без згоди інших власників. Після цього приходить, наприклад, його дружина і вас виселяє, оскільки не давала згоду на проживання сторонніх. В ідеальному варіанті потрібно брати згоду чоловіка або дружини на здачу спільної квартири, а решту власників дивитися за документами і якщо вони є, то підписувати договір за їхньою участю.

Головний ризик – це адекватність самого господаря. Якщо з господарем одразу стосунки не склалися, то краще шукати іншу квартиру. Власник може без попереджень приходити у квартиру, може піднімати різко вартість оренди або займатися різним шкідництвом.

Такі моменти не можна передбачити, але на власника звертайте пильну увагу. Якщо людина спочатку вам сподобалася і ви знайшли взаєморозуміння, то і з орендою не повинно бути проблем.

Чи страхує ріелтор від ризиків, коли ви хочете зняти квартиру

Ріелтор ніяк не страхує, а лише турбується за власний заробіток. Ризик під час роботи з рієлтором може бути в тому, що ви йому довіряєте як “фахівцю”, але цей фахівець сам може виявитися шахраєм і бути в змові з господарем.

Часта схема, що ріелтор шукає клієнтів, а господар здає свою квартиру і заселяє мешканців. Господар справжній і квартира дійсно його. Ріелтор бере комісію, а господар оплату за перший місяць і заставу. Після цього господар робить умови життя у квартирі нестерпними і квартиранти самі хочуть з’їхати.

Може бути варіант із другим власником, який приходить у квартиру з дільничним і просто виселяє мешканців, тому що без його відома договір оренди не міг бути укладений, а отже є недійсним. Таку схему можна провертати хоч двічі на місяць.

В підсумку заробляє і господар, і ріелтор. Схема шахрайська, але часто зустрічається. Словам вірити не можна – потрібно дивитися документи.

Як підписується договір оренди

Договір оренди квартири підписується між власником і квартирантами. Ріелтор ніяк у ньому не фігурує і не може нічого гарантувати. Зазвичай посередник просто приносить роздрукований з інтернету папірець із договором оренди і хоч якось відпрацьовує цим вартість своєї комісії. В іншому ж договір підписується без його участі.

Також ріелтор ніяк не може гарантувати, що вас не виселять просто наступного дня. Користуватися послугами ріелтора чи шукати самостійно – вирішувати вам. Ріелтор з оренди – це тільки допомога в пошуку інформації з відкритих джерел.

Є невелика ймовірність, що у посередника виявиться знайомий, який доручив йому здати свою квартиру, але з таким же успіхом ріелтор може виявитися сам шахраєм. Тут як пощастить. В іншому – ріелтор просто шукає швидше за інших, тому в нього і є база квартир.

Час, за який здається хороша квартира

Зняти хорошу квартиру в оренду не просто, тому що охочих дуже багато, а хороших квартир з низькою ціною завжди не вистачає. Якщо господареві потрібно здати терміново квартиру і він виставив адекватну ціну, то її орендують за 1 день.

Хороша квартира рідко висить довгий час, тому що шукаєте квартиру не тільки ви, а й винайняти житло хоче багато хто. Ваші конкуренти вже дивилися інші пропозиції, і якщо з’являється квартира з адекватною ціною, то її знімають одразу і без роздумів.

Чому важко знайти квартиру для оренди в Києві влітку

У багатьох курортних містах у літній сезон дуже багато приїжджих. Народ їде у відпустку до моря. Людей багато, квартир на всіх не вистачає. Ціна оренди зростає. Це економічна закономірність.

Багато орендодавців вважають за краще влітку здавати свої квартири тільки подобово. У цьому разі заробіток набагато більший. А коли сезон закінчується, вони можуть здати квартиру з вересня по травень на умовах тривалої оренди з помісячною оплатою.

Тому в травні звільняється велика кількість орендованих помісячно квартир для подальшої їх здачі в оренду подобово за вищою ціною.

Деякі орендарі, яким у травні переїжджати нікуди, залишаються жити в колишній квартирі, але платять за літні місяці набагато більше, ніж восени-взимку-навесні. Хто на такі умови не згоден, змушені звільнити квартиру і шукати собі інше житло.

У травні це масове явище в Одесі. Квартир на всіх не вистачає, тому орендувати житло на тривалий термін в Одесі влітку дуже важко.

Як зняти квартиру в Києві чи Львові

У великих містах на кшталт Києва чи Львова люди не тільки відпочивають, а й навчаються, працюють. Тому крім подобової оренди багато хто хоче орендувати житло помісячно. На початку сезону навчання ціни максимальні через високий попит.

Пік попиту припадає на серпень, коли заїжджають у квартири студенти. Працюючі люди з інших міст меншою мірою впливають на сезонність. Сильно впливають туристи.

Під час проведення свят, концертів, спортивних змагань ціни будуть максимальними, і знайти гарне житло досить складно. Але той, хто шукає, той завжди знайде. Просто знадобиться більше часу та вміння торгуватися й домовлятися.

Чому так складно зняти квартиру

Якщо ви бачите на сайті 1 тисячу квартир в оренду у вашому місті, то з них приблизно 900 квартир – це оголошення-приманки від шахраїв і ріелторів. Це неіснуючі квартири і просто інформаційне сміття.

Саме через такі пропозиції і здається, що зняти квартиру без посередників нереально. Звичайна людина просто втомлюється дзвонити по оголошеннях і на це витрачається дійсно багато часу.

Крім цього, на ринку оренди існує конкуренція серед квартиронаймачів. Хороші пропозиції довго не затримуються і їх швидко здають в оренду.

Починайте перегляд оголошень із самого ранку. Згодом квартира завжди знаходиться, просто не завжди це виходить швидко.

Скільки коштує зняти квартиру в оренду

Ціна оренди складається з ціни квартири за перший місяць і суми застави. Заставу зазвичай беруть усі господарі на усунення різного псування майна квартирантами.

Якщо ви не збираєтеся нічого псувати або ламати, то наприкінці проживання вам гроші мають повернути або зарахувати їх як останній місяць проживання.

Якщо ціна квартири на місяць 5 тисяч гривень, то ви повинні будете оплатити господареві 5 тисяч за перший місяць і 5 тисяч застави. Загалом потрібно віддати 10 тисяч гривень.

Плюс, якщо ви прийшли з ріелтором, то ріелтор вимагатиме ще 2500 за його послуги. У підсумку 12500 потрібно віддати відразу під час заселення у квартиру. Враховуйте ці витрати під час пошуку житла.

Чи потрібно під час знімання житла залишати заставу

Заставна сума – це стандартна практика. Якщо ви перевірили господаря квартири і перед вами дійсно власник, то нічого страшного трапитися не повинно – у разі виселення вам повернуть повну суму застави.

Зазвичай заставу беруть у розмірі вартості 1 місяця проживання. Якщо у квартирі дорога техніка і гарний ремонт, то сума може бути більшою.

Іноді суму застави розбивають на кілька місяців і квартирант вносить її частинами. Наприклад, 50% у перший місяць і залишок суми в другий. Такі деталі потрібно обговорювати з господарем. Зазвичай завжди можна домовитися.

оплата за квартиру

Чи потрібно при зніманні житла підписувати з господарем договір оренди

Якщо ви хочете зняти житло, то підписання договору оренди у ваших інтересах. Ми написали на цю тему детальну статтю. Там же ви можете завантажити і роздрукувати договір оренди. Дуже радимо уважно прочитати:

Стаття по темі: Договір оренди квартири – найважливіша інформація

Якщо коротко, то договір оренди дає вам багато додаткових прав і частково страхує від недобросовісних орендодавців. Але повністю він не захищає, бо рідко хто з квартирантів звертається до суду і готовий відстоювати свої права.

Договір оренди буде дійсний тільки, якщо підписаний із власником житла. Якщо власників кілька, то вони повинні всі бути присутніми. Якщо другий власник був не згоден зі здачею квартири в оренду, то вас можуть з неї виселити. Свою згоду повинні дати всі власники квартири.

Як зняти квартиру дешевше

Якщо ви хочете заощадити під час оренди квартири і щомісячна сума для вас велика, то завжди є можливість зняти квартиру дешевше. Для цього можна зняти 2-3 кімнатну квартиру і заселитися зі знайомим другом або подругою. У цьому разі у вас буде сусід, але оренда квартири вийде рівно в 2 рази дешевше.

Спосіб має і мінуси в тому, що людина поруч, можливо, буде вам заважати. Своєму сусідові ви маєте повністю довіряти, але якщо грошей на повноцінну квартиру поки що немає, то старий знайомий або подруга, на певному етапі життя, може вас виручити і допомогти знімати квартиру економніше. У деяких випадках це буде ще й веселіше, ніж жити на самоті.

Кімната з господинею

Це менш кращий варіант, ніж знімати зі знайомою вам людиною, тому що ужитися в одній квартирі з господинею іноді буває складно. У цьому разі ви приходите жити у квартиру, де вже склалися всі правила проживання і під них потрібно буде підлаштовуватися.

Комфортно почуватися в таких умовах буде складно, а по грошах це виходить так само, як і винаймати квартиру на двох із подругою або другом. Тому варто розглядати цей варіант в останню чергу.

Оренда квартири і здача кімнат подобово

Деякі люди знімають 2-х, 3-х кімнатну квартиру або будинок і здають кімнати, що залишилися, подобово туристам. У літній період це може відбити повністю вартість вашого проживання за місяць.

Але цим потрібно займатися і можуть виникнути складнощі з мешканцями. Вам потрібно буде давати оголошення про здачу подобово і заселяти квартирантів у решту кімнат орендованої квартири.

Варіант цікавий, але потрібно потурбуватися про збереження ваших особистих речей і рекламу. У цьому разі ви самі стаєте орендодавцем і займаєтеся суборендою.

Якщо ви розглядаєте такий варіант, то варто попередити господаря квартири, тому що в деяких договорах заборонено передавати квартиру в суборенду. Якщо господар не проти, то ви зможете добре заощадити на проживанні.

Знімати квартиру дешевше можливо, але це передбачає деякі незручності. Якщо вам буде комфортно проживати ще з кимось, то наші способи допоможуть вам значно заощадити. Згодом ви зможете переселитися в окреме житло або купити свою квартиру.

Екскурсія квартирами, які вас цікавлять

Перегляд фотографій та оголошень в Інтернеті – це гарний спосіб розпочати пошук квартири, але відвідування об’єктів – це єдиний спосіб перевірити, чи підходить вам житло. Під час огляду ви зможете переконатися, що квартира чиста і знаходиться в хорошому стані. Ви також можете поговорити з орендодавцем або менеджером з управління нерухомістю про будь-які питання або проблеми, які вас турбують.

Запам’ятайте свій список бажань

Перетворіть свій список побажань на контрольний список і візьміть його з собою в тур по квартирах, щоб ви могли визначити, наскільки кожне житло відповідає вашим бажанням і потребам. Зробіть копії списку і беріть їх з собою на кожну екскурсію, з назвою кожного об’єкта, написаною вгорі, щоб ви могли робити нотатки для оцінки пізніше.

Ставте запитання до власника

Не все можна оцінити візуально під час огляду орендованого житла, а це означає, що вам потрібно буде поставити додаткові запитання особі, яка проводить екскурсію. Кілька хороших питань, які слід задати, включають:

  • Коли сплачується оренда?
  • Яка політика щодо домашніх тварин?
  • Які правила паркування?
  • Чи входить у вартість оренди прибирання снігу та догляд за газоном?
  • На яку плату та заставу мені слід розраховувати, якщо я подам заявку?
  • Який термін дії договору оренди?
  • Які комунальні послуги включені?
  • Яка ваша політика щодо гостей?
  • Чи передбачено аварійне обслуговування?
  • Де знаходяться вогнегасники?
  • Чи були скарги від сусідів на шум?
  • Чи були в квартирі коли-небудь проблеми зі шкідниками або цвіллю?
  • Чи було коли-небудь затоплення?

Шукайте недоліки та прорахунки

Окрім пошуку позитивних характеристик, орендарі, які шукають свою першу квартиру, повинні також звертати увагу на “чорні мітки” під час кожного туру по квартирах. Ось лише кілька “чорні мітки”, на які варто звернути увагу перед тим, як орендувати квартиру:

  • Нерівна підлога
  • Ненадійний або підозрілий орендодавець
  • Неприємні запахи
  • Надмірний шум
  • Брудний блок
  • Помітні пастки для шкідників
  • Пошкоджені автомобілі на парковці
  • Пошкоджені замки, двері та вікна
  • Надмірно низька орендна плата
  • Цвіль, грибок та азбест

Станьте хорошим квартирантом

Щоб орендувати квартиру довго і без проблем, ви самі повинні стати хорошим квартирантом. Важливо передавати гроші господареві точно в строк і ніколи не затримувати оплату. Господарі дуже цінують, коли квартирант відповідальний і проблем із ним не виникає.

Власнику квартири вигідно заселити, нехай трохи дешевше, але хороших людей і не мати з ними проблем, ніж заселити дорожче, чекати на гроші за оплату і переживати за збереження квартири.

Бути хорошим квартирантом – це один зі способів економії під час оренди житла. У цьому випадку ціна оренди буде довше залишатися незмінною і вас не захочуть виселяти.

Висновок як зняти квартиру

Підіб’ємо підсумок – як зняти квартиру:

  1. Шукати краще самостійно через інтернет або друзів
  2. Ніколи не передавати гроші наперед посередникам
  3. Уважно перевіряти документи і власника квартири
  4. Перед підписанням договору обговорити всі деталі та умови
  5. Договір підписувати тільки з господарем житла

Ми сподіваємося, що наш матеріал допоможе вам зняти квартиру швидко і без проблем. Це не так складно, як здається. Головне – застосовуйте отримані знання і не потрапляйте на виверти шахраїв і ріелторів.

В іншому нічого складного немає. Перевіряйте документи, оцінюйте непрямі ознаки, торгуйтеся, домовляйтеся і все вийде.

Ми бажаємо вам знайти хорошу квартиру без посередників і витратити на це мінімум часу. А також бажаємо незабаром придбати свою квартиру, щоб питання оренди квартири вас зачіпало тільки у відпустці.

Краще мати своє житло, а не знімати. Якщо є якісь запитання, то можете ставити їх у коментарях. Дякуємо, що прочитали наш матеріал. Тепер ви знаєте, як зняти квартиру без посередників.

Джерело: gethom.com

Наступний запис
Як здати квартиру в оренду – рекомендації експерта
Попередній запис
Оренда приміщення під магазин
Подібні статті

3 коментарі.Залишити новий

  • tofo
    13 Травня, 2023

    Один із популярних способів усе фіксувати на відео. Приймаєте квартиру зніміть у якому вона стані. Знімайте власника і рвелтора.

    Відповіcти
  • Bodo
    13 Травня, 2023

    Ще один лайфхак це по можливості поговорити із сусідами і взнати інфо про власників та історію квартири.

    Відповіcти
  • Роман
    16 Листопада, 2023

    Хороша стаття. Багато практичних порад. Рекомендую до читання. Насправді навіть в Києві знайти квартиру без ріелтора достатньо проблематично. Коли заходиш на дошки оголошень чи сайти з пошуку нерухомості, то здається, що великий вибір житла. Але як тільки починаєш передзвонювати, то розумієш, що ці люди посередники.
    Можна спробувати у районі в якому хочете знімати кімнату чи квартиру розвішати свої оголошення, що ви в пошуку житла і готові знімати за конкретну суму. Також самий кращий та надійний спосіб – це пошук через знайомих, друзів та родичів. Особливо це актуально для великих міст, де багато шахраїв, або у випадку коли бажаєте знімати кімнату.
    Оренда кімнати, це взагалі окрема і довга розмова. Із практики скажу, що тут в 90% краще звертатись до людей яких знаєте.

    Відповіcти
Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Заповніть це поле
Заповніть це поле
Будь ласка, введіть правильний email.